Úvodní strana > Houby > Recepty > Nakládané houby se sýrem v oleji

Nakládané houby se sýrem v oleji

Nakládané houby se sýrem v oleji
Foto © Dalibor Marounek
Recept: Nakládané houby se sýrem v oleji

Ingredience:
500g mladých tvrdých hub(hřibovité, holubinky, ryzce), 200g nivy, 200g hermelínu nebo camembertu, 2cibule, 2 červené papriky, česnek, citron, mladý kopr, bobkový list, jalovec nové koření, olej.

Postup:
Mladé tvrdé houby překrojíme na polovinu a uvaříme do změknutí v osolené vodě. Slijeme, propláchneme a necháme okapat. Sýry nakrájíme na kostičky, cibuli na kolečka, papriku na proužky a česnek na plátky. Dno sklenice (0,7 l) zaplníme snítkou kopru, bobkovým listem, 2 kuličkami jalovce, 4 kuličkami nového koření a 3 cm silnou vrstvou povařených hub. Přidáme sýr, cibuli, česnek, papriku, zakapeme citrónem, a dále pokračujeme střídavě: houby, sýr, zelenina - až naplníme sklenici 2 cm pod okraj. Zalijeme olejem a necháme v lednici 7 dnů rozležet. Podáváme s čerstvým pečivem.

Autor textu: Dalibor MarounekFoto postup:

Krok 1Houby vhodné pro recept:

hřib hnědý

(Boletus badius)

hřib smrkový

(Boletus edulis)

ryzec smrkový

(Lactarius deterrimus)

kozák březový

(Leccinum scabrum)

holubinka namodralá

(Russula cyanoxantha)

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.