Úvodní strana > Houby > Recepty > Kačenky v sýrové omáčce

Kačenky v sýrové omáčce

Kačenky v sýrové omáčce
Foto © Dalibor Marounek
Recept: Kačenky v sýrové omáčce

Ingredience:
500g kačenek, 500g smetany, 100g strouhaného eidamu, 50g taveného sýru, 100g šunky, 1cibule, máslo, 2 lžíce hladké mouky, 2 lžíce bílého vína, muškátový květ, pepř, sůl.

Postup:
Na másle osmahneme nakrájenou cibuli, přidáme očištěné a nakrájené kačenky, podlijeme trochou vody, posolíme a dusíme do změknutí. Poté zalijeme houby smetanou, přidáme tavený sýr s nastrouhaným eidamem a mícháme až do doby než se sýry rozpustí. Omáčku, která by měla mít krémovou konzistenci, zahustíme moukou rozmíchanou ve 2dcl vody, ochutíme muškátovým květem, pepřem a bílým vínem. Nakonec přidáme najemno nakrájenou šunku.
Podáváme s těstovinami.

Text a foto: Dalibor Marounek


Foto postup:

Krok 1Houby vhodné pro recept:

smrž kuželovitý

(Morchella conica)

smrž obecný

(Morchella esculenta)

smrž jedlý

(Morchella vulgaris)

kačenka česká

(Verpa bohemica)

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.