Úvodní strana > Houby > Recepty > Omáčka z májovek

Omáčka z májovek

Omáčka z májovek
Foto © Dalibor Marounek
Recept: Omáčka z májovek

Ingredience:
300g májovek, 500g vepřové kýty, cibule, sladká smetana, 1 žloutek, hladká mouka, citrónová šťáva, muškátový květ, sádlo, vývar z vepřových kostí, pepř, sůl.

Postup:
Májovky očistíme a nakrájíme na plátky, stejně jako vepřovou kýtu, kterou navíc naklepeme, osolíme a opepříme. Na sádle v hrnci osmahneme nakrájenou cibuli, vložíme vepřové plátky, osmahneme z obou stran, přidáme nakrájené májovky, chvíli podusíme, zalijeme vývarem (lze nahradit vodou a masoxem) a opět podusíme až do změknutí masa. Poté zalijeme smetanou rozmíchanou s hladkou moukou a žloutkem, ztlumíme plamen a mícháme až omáčka zhoustne do krémové konzistence. Na závěr ochutíme špetkou muškátového květu, citrónovou šťávou a opepříme.

Podáváme s knedlíkem.

Text a foto Dalibor Marounek.

Houby vhodné pro recept:

čirůvka májovka

(Calocybe gambosa)

  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.